PETÍCIA ZA FUNKČNÉ A ZÁVÄZNÉ REFERENDUM

Na podporu  sfunkčnenia referenda je vytvorená petícia.

peticia

nech sa zvýši tlak na sfunkčnenie referenda na Slovensku.

Petičný hárok si stiahnite prosím  v PDF formáte TU. Dajte ho popodpisovať vo svojom okolí, vysvetľujte ľuďom o čo ide  a zašlite na uvedenú adresu. Zmobilizujeme sa a prinútime “našich” poslancov schváliť legislatívny návrh zákona na funkčné a záväzné referendum.

Podpisujte okrem papierovej formy  aj elektronickú formu petície TU na www.peticie.com na podporu prenosu informácií pre ľudí.

11 Responses to PETÍCIA ZA FUNKČNÉ A ZÁVÄZNÉ REFERENDUM

 1. Ing. Elena Mozolova says:

  Som za.

 2. Ján Slančík says:

  Plne podporujem sfungčnenie referenda, veď dobre postavené pravidlá referenda sú základným nástrojom rozhodovania občanov a uplatňovania demokracie vo Švajčiarsku…

 3. Ľubomír Suchý says:

  No konečne!!

  Chválim Vašu iniciatívu a sám začnem zbierať podpisy a hárok pošlem na Vami zadanú adresu. Dúfam, že to bude viesť k priamej demokracii, ako vo Švajčiarsku.
  Držím prsty a ak by bolo potrebné v niečom pomôcť v Košiciach, alebo v Prešove, dajte mi vedieť.
  Nech sa Vám darí !!

 4. Ján Pástor says:

  niesom pravnik, ale.. Ludkovia , tato peticia nic nevyriesi :
  Znizenie poctu podpisov bez konkretneho čísla ?? kto ma to cislo nastavit ? NARODNA ZRADA ????

  zavaznost referenda, aka ?..nekonkretne

  Znizenie kora neplatnosty?? cislo je kde ?

  Akej propagacie a sankciji ?

  Vy sa spoliehate ze tu peticiu ak bude uspesna vo vas prospech dokonci Narodna Rada slovenska.. prepacte za vyraz ale musi Vam J___ť !

  Touto petýciou bezzubou nic nedosiahnete , jedine co dosiahnete bude znechutenie a unava ludi podpisovat neuciinne papiere kazdu chvilu na ulici,, pockajte a podporte peticiu o referendum od Vytkovica bufam ze ta bude mat pravnu silu v tomto kocurkove,, tovto vasou soi parlament a kiska akurad ryt vytre, ak by vysla a blolo by referendum vo vasom zneni, tak to skonci na parlamentnom store a ony vsetko upravia o -1ho obcana..

 5. Ing. Ján Ralbovský says:

  V otázke záväznosti referenda treba právne formulovať v čom záväzné, pre koho záväzné a s akými sankciami. Taktiež treba predpísať kvórum. Ak sa to neurobí, tak si politici dajú kvórum 49 ! … a záväzné bude pre všetkých iba pre nich nie.
  Držím palce

 6. jan sovcik says:

  som za funkčne referendum

 7. tomasko says:

  Prosím Vás, ako už bolo hore napísané, táto petícia nič nevyrieši, ak tam nebude jasne stanovené číslo toho kvóra účasti na platnosť v % a tiež číslo podpisov potrebných pod petíciu na výhlásenie referenda. To isté platí aj pri konkretizovaní záväznosti. Nedávajte túto petíciu podpisovať, kým nemáte tieto veci vyjasnené s právnikmi, lebo ľahko sa môže stať, že získate potrebný počet podpisov, ale referendum nebude vyhlásené, lebo otázky budú vyhlásené za nejasné a nekonkrétne. Opravte to a ja som ochotný ju podpísať a plus získam podpisy aj iných ľudí. Ďakujem a chválim snahu v parlamente presadiť zníženie kvóra z 50 na 20 %.

 8. Dano says:

  Som rad, že sa ľudia preberajú a nepodpisujú blbosti. Jasné, že formulacia „záväzné “ referendum je úplný nezmysel (záväzné je aj teraz, akurát nemusí NRSR prijať jeho výsledok). Zmeniť treba článok 98 bod 2) Ústavy SR na: „Návrhy prijaté v referende vyjdú v zbierke zákonov a budú platné rovnako ako zákon.“ (teda zabezpečiť, aby o RF nehlasovali poslanci), a aby tým nebola porušená ústava, treba zmeniť aj článok 72 Ústavy SR v zmysle: „Národná rada Slovenskej republiky a referendum sú jedinými zákonodarnými orgánmi Slovenskej republiky a refenrendum je jediným ústavodarným orgánom Slovenskej republiky“. Toto sfunkční referendum, a zabezpečí, aby ho na ďalšej schôdzi nezrušili. Prečítajte si poriadne ústavu a zistíte, kde je pes zakopaný. Táto petícia je nezmyselný humbuk.

  • 333eee says:

   Presne, ako píšete, HUMBUK. Jedna vec je zrušenie kvóra, ale na druhej strane tam musí byť aj mechanizmus, ktorý zabráni zneužívaniu referenda, čiže zabezpečí to, že aj bez kvóra bude vyjadrená vôľa väčšiny :)

 9. gabriel says:

  Ak nebude referendum povinné ako v iných štátoch, nenastanú žiadne zmeny v zákone o referende a v ústave SR. Vačšina obyvateľstva sa prikláňa k alternatíve, že NEMUSÍ sa zúčastniť referenda, lebo nie je povinné a za neúčasť nie sú nijaké postihy ani sankcie.
  A ešte niečo: z referenda nevznikne automaticky zákon – čiže . . . ako dopadne referendum, výsledok si domyslite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>